Čelní nakladače

Když už máte zeminu, nebo jakýkoliv jiný sypký materiál připravený, tak se někdy může stát, že potřebujete nakládat, nebo přesouvat velké objemy toho materiálu. V tu chvíli se vám sejde mít někde po ruce čelní nakladač. Obrovskou výhodou těchto strojů je jejich obrovská lžíce v přední části stroje, která je přesně určená pro tyto účely. Existují čelní nakladače od celkové váze několik tun, až po stroje, které váží až 200 tun. Ty se ale zpravidla používají při těžbě.

 

JCB

Značka JCB není v oblasti čelních nakladačů až tak známá. V České a Slovenské republice se až tak moc těchto strojů nevyskytuje. Mezi těch pár, které můžete v těchto zemích potkat pak patří například: JCB 413, 457, 467, a další.

 

Caterpillar

Mezi častější stroje v oblasti čelních nakladačů patří spíše stroje Caterpillar. Můžete je potkat například na pilách, štěrkovnách, pískovnách, různých lomech a některé tyto nakladače pak využívají i zemědělská a bioplynová střediska. Znamými stroji jsou pak: CAT 914G, 928G, 950G apod.

 

Volvo

Další neopomenutelnou značkou čelních nakladačů se kterou se často potkáváme jsou stroje od značky Volvo. Od starších strojů jako Volvo L50B, L90B, se kterými se dost často setkáváme, tak i po méně časté stroje například Volvo L110F, L120F a další řady těchto strojů
Na čelní nakladače máme ověřené zahraniční dodavatele. Pro představu jaké veškeré díly máme možnost mít se můžete podívat na naši nabídku pro tyto tři značky: