cover

Některé díly na všech strojích jsou zkrátka určeny k tomu, aby se opotřebovávály, popřípadě poměrně často měnily. Hlavním důvodem je to, že jsou to díly určené k tomu, aby prodloužily životonost něčemu jinému. Mezi takové díly, které jsou pro to určené patří například filtry, kluzáky, gumové podpory a další...

 

Oleje, maziva a filtry na BL71 a daší

Do zemních strojů VOLVO dodáváme oleje od značky Shell. Do motorů dodáváme Shell Rimula R4 L 15W40. Do hydraulického okruhu Shell Rimula R3 10W. Jako převodový olej Shell Spirax S4 CX 30. Do přední nápravy pak Shell Spirax S3 AX 80W90 a do zadní nápravy Shell Spirax S4 TXM. Tyto oleje splňují veškeré specifikace pro traktorbagry řady BL71. V případě zájmu o oleje pro jiné stroje nás prosím kontaktujte. Pokud to bude možné tak i se specifikací, kterou má Vámi požadovaný olej splňovat. K olejům samozřejmě dodáváme i kompletní filtry a to jak samostatně, tak i v sadách. Sada obsahuje: vzduchové filtry, motorový filtr, převodový filtr, hydraulický filtr, palivový filtr. Jako mazivo pro čepy a pouzdra pak dodáváme jak červené mazivo Shell Gadus S3, tak i modré mazivo JCB HP Grease. Obojí jsou vysoce kvalitní maziva, která se používají pro veškeré čepy, pouzdra, ložiska a další použití.

 

Kluzné desky Volvo

VOLVO BL71 a další stroje této řady používaí silonové kluzáky k tomu, aby se zabránilo vydíraní kovových částí stroje. Zároveň se díky nim dá vyplnit vůle noh stabilizátoru a popřípadě i teleskopického ramene. U traktorbagrů nalezneme v nohách klasické kulaté kluzáky s nožkou, která souží k uložení těchto kluzáku do rámu stroje. V teleskopech pak nalenzeneme dva páry poměrně dlouhých kluzáků, kdy jeden pár je klasický hranolový a druhý pár tvoří lichoběžníkové kluzáky. Všechny tyto kluzáky držíme skladem. Pokud se rozhodnete tyto kluzáky měnit, tak Vám doporučíme přibrat k tomu ještě jeden sprej WAXOYL, který se aplikuje na kluzáky a prodlužuje jejich životnost.

 Kluzáky stabilizátoru Volvo

Gumové stopy

Gumové podpory se Vám hodí ve chvíli, kdy potřebujete kopat na finálním povrchu, který už se nebude více upravovat. Pokud budete kopat bez gumové podpory rovnou na kovové, tak se může stát, že kovová podpora poškodí povrch na kterém budete pracovat. V takovém případě se právě použije gumová podpora, která podkladovou vrstvu nepoškodí. Je důležité řici, že pokud budete pracovat na skalnatém, nebo silně kamenitém terénu, tak se doporučuje gumové stopy ze stroje sundat. Razantně se totiž zkracuje jejich životnost a můžete se tak setkat s tím, že Vám, v případě poškození, bude zamítnuta reklamace.