cover

Lžíce, rychloupínače, zuby a břity

Mezi náš sortiment samozřejmě patří i podkopové lžíce a také vše co je k nim potřeba. Ať už Vás tedy čeká výkop základů pro dům, nebo potřebujete zarovnat nějaký svah, nebo cokoliv jiného, tak Vám k tomu můžeme dodat vše potřebné. K tomu samozřejmě dodváváme i rychloupínače, zubní systémy, kromě patentů VOLVO a břity.

 

Rychloupínač na řadu VOLVO BL71*

Velice praktickým pomocníkem ve chvíli, kdy máte větší počet lžic, které musíte při práci často střídat, je právě rychloupínač. Sice to znamená, že musíte mít ve všech lžících čepy, na druhou stranu přehození lžíce probíhá tak, že rychloupínák odjistíte, shodíte lžíci a narazíte druhou. Konstrukce našeho rychloupínače je svařovaná. Hodí se pro veškeré použití a upnutí různě velkých lžic. Od 30cm až po svahovací lžíci širokou 150cm. Nedoporučujeme tento rychloupínač používat pro hydraulická kladiva. Podstatně se zkracuje jeho životnost. Pro tyto účely doporučujeme odlité rychloupínače.

 

Zuby a břity na BL71, EW, EC,...

Mezi standardní zubové systémy, které VOLVO používá patří zuby řady 332/C4388, 332/C4389, 332/C4390, které jsou společné se zuby JCB a používají se na přední lžíci. Na podkopové lžíce se pak velice často využívají zuby řady V17 (V17SYL, V17TYL). Tyto druhy zubů máme zpravidla skaldem. Kromě těchto systémů se ještě používá patentovaný systém přímo od Volvo. Tento systém nicméně nedodáváme.

 Zub Volvo BL71 V17SYL

Do předních lžic pak dodáváme veškeré druhy břitů a to jak navařovací, tak přídavné břity, které se motují místo zubů. Tvrdost těchto břitů bývá HB 500. V některých případech jsme se setkali s tím, že tvrdost byla tvrdost HB 450.

 

Podkopové lžíce

Námi dodávané lžíce jsou vhodné pro běžné výkopové práce. Od kopání základů, hloubení bazénů, kopání drážek apod. Lžíce jsou vyztuženy železnými pásy přivařenými na hřbet lžíce. Zároveň je lžíce vybavena hardoxovým břitem, na kterém jsou uchyceny zuby. I přes všechny tato vyztužení se lžíce nehodí do skalnatého terénu. Pro skalnatý terén se pak využívají speciální lžíce, které jsou více vyztužené a mají více hardoxových otěrových ploch.

 

Naše standardní nabídka lžic zahrnuje tyyto rozměry:

  • 30cm
  • 40cm
  • 45cm
  • 50cm (není standardní rozměr, výroba na zakázku)
  • 60cm
  • 80cm
  • 90cm
  • 150cm – svahovací lžíce
  • 150cm – svahovací lžíce hydraulická jednopístová