cover

Elektro komponenty

Čím modernější stroj, tím více věcí je ovládáno skrze elektroniku. Ať už se bavíme o vstřikování, ovládání převodovky, pohonu 4x4, nebo spoustě dalších věcí. Obrovskou výhodou toho je komfortnost v ovládání. Místo míchání řadičkou vám stačí otočit přepínačem a převodovka automaticky přeřadí. K sepnutí hydraulického okruhu kladiva postačí cvaknout po vypínači a kladivo se rozběhne. Zkrátka vše se ovláda tak nějak jednodušeji. Pokud tedy vše funguje jak má. Pro případy, že to tak není, máme v nabídce různé komponenty od přepínačů, čidel, cívek a mnoho dalších.

 

Čidla a spínače

Jedny z elektro-komponentů, které můžou jednomu ušetřit spoustu starostí a peněz jsou právě různá čidla a spínače. Čidlo tlaku mazání motoru, čidlo teploty chadící kapaliny, nebo senzor otáček motoru jsou jen příklady senzorů a čidel, které vám ve finále ušetří škody na motoru, popřípadě vás informují o aktuálním stavu vašeho stroje. Na stroje VOLVO a to jak na traktorbagry BL71 a další stroje této řady, tak i na kolová, pásová rypadla popřípadě i čelní nakladače dokážeme dodat různá čidla a snímače.

 

Cívky, ventily, relé a přepínače na VOLVO

Všechny zmíněné komponenty souvisí s ovládáním stroje. Elektromagnetické ventily umožňují řadit rychlosti, relé spínají a vypínají všechna různá světla, od těch pracovních, předních světlometů, klaksón. Dokonce i přední náhon vašeho stroje je ovládán přes relé. S pomocí přepínače pak můžete pohodlně řadit bez větší námahy s tím, že se o zbytek postará elektronika. Pro případy poruchy umíme dodat i tyto prvky.

 Elektromagnetický ventil BL71

Ostatní elektro komponenty

Mezi další díly související s elektrickým vybavením strojů patří:

  • Světla (přední světlomety, zadní světla, pracovní světla,...)
  • Spínače a spínací skříňky
  • Počítadla motohodin, tachometry, palivoměry, teploměry...
  • Přepínače pojezdu a přepínače světel
  • Baterie, startéry a alternátory