cover

Pokud jste si stroj nekoupili na okrasu, tak se nevyhnete tomu, že se některé díly opotřebovávají a jednou za čas je třeba udělat servis. Mezi tuto sortu dílů patří veškeré mazací náplně stroje, filtry, kluzáky stabilizátoru, kluzáky výsuvu (teleskopu).

 

Olejové náplně, maziva a filtry pro rypadla, nakladače a rypadlonakladače JCB

Do strojů JCB dodáváme originální oleje. Nabízíme veškeré mazací tuky od motorových olejů (15W40, 5W40 – pro studené klima), hydraulický olej (HP46), nápravový olej a převodový olej. Vše dodáváme v originálních 20l kanystrech. Tyto olejové náplně jsou použitelné pro veškeré traktorbagry (3CX, 4CX), některá mini-rypadla (8030, 8045,...) a rypadla (JS130, JS180, JS210,...), pak používají stejné olejové náplně jako traktorbagry.

 Hydraulický olej JCB

K olejům samozřejmě dodáváme i filtry a to jak alternativní filtry, tak originální filtry přímo značky JCB. Všechny filtry, od motorových, přes převodové, hydraulické, palivové až po vzduchové a kabinové, držíme skladem. Jako mazivo pro čepy, pouzdra, ložiska a další třecí plochy dodáváme buďto originální mazivo JCB HP Grease (modrá vazelina), nebo Shell Gadus S3 (červená vazelina).

 sada originálních filtrů JCB

 

Kluzáky, teflony, silony, kluzné desky na stavební stroje JCB

Veškeré vysouvací se části stroje obsahují silonové kluzné desky, které brání vydírání kovových částí. Životnost kluzáků se dá prodloužit použítím spreje WAXOYL. Jde o sprej, který se původně používal pro konzervování podvozků, nicméně někteří vynalézaví lidé zjistili, že se výborně hodí právě na mazání kluzáků. Proto i originální dodavatel JCB začal dodávat tyto spreje právě pro tyto účely. Pokud tedy měníte kluzáky, ať už ve výsuvu, nebo stabilizačních nohou, tak jej klidně vyzkoušejte. 

Sada kluzáků výsuv JCB 3CX 4CXSada kluzáků stabilizátor JCB 3CX 4CX

Gumové podpory (gumové stopy)

V případě, že pracujete na asfaltu, nebo jiném povrchu, který se nesmí poškodit, tak budete potřebovat gumové podložky pod kovové stopy stabilizátoru. Na každou nohu příjde jeden kus, oproti Caterpillaru, kde jdou celkem 4 kusy. Gumová podpora pak chrání povrch před zničením. Zároveň je však nutno brát v potaz to, že gumové stopy nejsou určeny do skalantých a kamenitých terénů, které můžou razantně zkrátit jejich životnost.

 Gumová podpora JCB