cover

Skla na stavební stroje JCB

Dnes už se snad ani nevyrábějí stroje s rovnými skly, která by si člověk mohl bez problému vyříznout z čehokoliv co je po ruce k obrazu svému. Jdním z hlavních důvodů, proč se dnes téměr nesetkáme s rovnými skly je bezpečnost. Skla, která se používají na stavebních strojích totiž musí být bezpečnostní neboli tvrzená. Taková skla se totiž v případě rozbití roztříští na maličké kousky, které jsou poměrně neškodné. Oproti tomu, když se rozbije obyčejné sklo, kdy vznikají veliké a ostré střepy, které můžou člověka velice snadno zranit. Snahou výrobců je tedy zamezit tomu, aby si klienti vyráběli skla doma na koleni a to z dost dobrých důvodů. Nejjednodušším způsobem jak to zajistit je použití vypouklých skel.

 Boční sklo JCB

Čelní skla na JCB rypadlo-nakladače, rypadla a nakladače

Ať už jde o traktorbagr 3CX, 4CX, nebo o rypadla různých velikostí jako JS180, JS210, 8025, 8030, tak čelní skla jsou nejkritičtější výplní. Nejpravděpodobněji hrozí prasknutí právě tohoto okna. Kromě toho, že čelní skla musí být tvrzená, tak musí obsahovat ještě bezpečnostní fólii. Takové čelní sklo je pak složeno jakoby ze dvou tenších skel, které jsou k sobě slepeny fólií. Když se takové sklo rozbije, tak se celé roztříští, ale zároveň všechny kousky zůstavají na svém místě, díky fólii. Všechny naše čelní skla, která dodáváme, splňují tyto podmínky. Jsou to certifikovaná bezpečností skla.

 

Skla dveří, boční skla, zadní skla a okna na JCB

Na ostatní skla stavebních strojů již nejsou kladeny až tak vysoké nároky jako na čelní skla. Skla dveří, boční skla, nebo i zadní výklopná skla, už zpravidla bývají pouze bezpečnostní – tvrzená. Fólii už v nich nenajdete. I v případě, že máte kabinu ještě s rovnými skly, tak Vám výrazně nedoporučujeme zasazovat do ní obyčejné sklo. V případě rozbití to může udělat více škody a komplikací, než kolik ve finále ušetříte. Dokonce některé pojišťovny se můžou stáhnout od plnění pojistné události, pokud se zjistí, že sklo nebylo tvrzené.

 Sklo dveří JCB 3CX 4CX P21