cover

Podkopové lopaty, rychloupínače, břity a zuby na JCB

K základnímu vybavení každého bagru patří nezbytně podkopové lžíce a vše co s nimi souvisí. Oproti strojům Caterpillar mají traktorbagry 3CX a 4CX výhodu v tom, že se na ně vyrábí jen jeden druh uchycení. Všechny lžíce tedy mají stejnou rozteč čepů, stejná pouzdra, stejné čepy a dokonce JCB používá na předních i podkopových lžících stejné středové zuby i stejné boční zuby. Na zmíněné přední lopaty jsme pak shopni dodat i břity Hardox a to jak hlavní břity, břity klapačky (žraloka), tak i přídavné břity, které se montují místo zubů.

 Podkopová lopata JCB 30cm

Rychloupínače na stroje 3CX a 4CX

Ve chvíli, kdy už máte více lžic, tak se určitě vyplatí rozmýšlet nad koupí rychloupínače. Pokud například chvíli kopete základy, pak potřebujete rovnat terén, tak Vás opakované vybíjení čepů a přehazování podkopových lžic může dost zdržovat. V takovou chvíli Vám dost usnadní práci mechanický rychloupínač, který odjistíte, shodíte lžíci a narazíte druhou. Mechanické rychloupínače na stroje 3CX a 4CX máme ve vysoké kvalitě a velmi dobrých cenách. Pokud byste lžic měli hodně, tak Vám může ještě více pomoci hydraulický rychloupínač, u kterého nemusíte pro výměnu lžíce vystoupit ani z bagru.

 

Středové a boční zuby a břity na stroje JCB

Jednou z nejvíce opotřebovávaných součástí na lžících obecně jsou břity a zuby. Výše bylo zmíněno, že traktorbagry JCB používají na přední lžíci i podkopovou lžíci stejné zuby. Jde o zuby řady 332/C43**. Kde 332/C4388 je označení pro středový zub JCB, 332/C4389 je označení pro levý boční zub JCB a pod 332/C4390 se schovává pravý boční zub JCB. Kromě zubů Vám však můžeme pomoci i s břity a to jak těmi, na které se uchytávají samotné zuby, tak i s břity uvnitř žraloka, nebo dokonce s přídavnými břity, které se montují místo zubů. Tyto břity umíme dodat i oboustranné. Většina z nich je pak v provední Hardox HB500, nebo Hardox HB450. Tato tvrdost zajišťuje dlouhodobou životnost.

 středový zub JCB

Podkopové lopaty

Podkopové lopaty dodáváme převážně na traktorbagry 3CX a 4CX. Jsou vyztužené železnými pásy v hřbetu lžíce, obsahují všechny zuby, pouzdra i čepy. Lžíce je tedy připravená k použití. V případě zájmu jsme schopni dodat i lžíce na rypadla a minirypadla.

Zde je rozpis klasických velikostí lžic, které umíme:

  • 30cm
  • 40cm
  • 45cm
  • 50cm (není standardní rozměr, výroba na zakázku)
  • 60cm
  • 80cm
  • 90cm
  • 150cm – svahovací lžíce
  • 150cm – svahovací lžíce hydraulická jednopístová