cover

Spotřební materiál

Další položkou, které potřebuje každý, ať už jeho stroj září novotou, nebo už pamatuje milénium, je právě spotřební materiál. Řadí se zde zkrátka vše, co je určeno k tomu, aby se to optřebovávalo a zároveň je to poměrně levné na výměnu. Například veškeré olejové náplně na stroj (motorový olej, převodový olej, hydraulický olej, nápravový olej), tak rovněž veškeré filtry. Kromě olejů zde řadíme například gumové stopy, kluzné desky, jak do stabilizačních noh, tak i do výsuvu (teleskopu).

Oleje, maziva a filtry

Maziva a olejové náplně jsou nezbytná pro správný chod každého stroje. Proto dodáváme vysoce kvalitní maziva od firmy Shell, která splňují veškerá specifikace pro nejrůznější druhy strojů od traktorbagrů CAT 428C, přes 432D, 434E, až po novější stroje jako 444E. Nabízíme veškeré olejové náplně na tyto stroje. Počínaje motorovým olejem, přes převodový olej, nápravový olej, až k hydraulickému oleji. Standardně dodáváme alternativní filtry, které splňují veškeré specifikace, které mají jednotlivé filtry mít, nicméně pro náročné klienty dodáváme značkové filtry od firem Donaldson a MANN.

 Sada filtrů CAT E a D2

K mazání ložisek, čepů, pouzder, kardanů a jejih křížů dodáváme vazelinu, rovněž od firmy Shell a to SHELL GADUS S3. Jde o nový typ maziva, kerý má oproti řadě S2 vyšší teplotu tání, takže se lépe drží v místech tření a poskytuje tak lepší ochranu proti vydírání.

 Shell Gadus S3

Kluzné desky – Kluzáky

Ve stabilizačích nohách a rovněž i v teleskopických ramenech se nacházejí kluzné desky, které zabraňují tomu, aby se vydíral kov o kov a zároveň vymezují díly mezi obalem a výsuvnou částí. Tyto desky vyrábějí ze silonu, který je pro tyty účely nejvhodnější. Zpravidla držíme tyto díly skladem a to jak do starších typů strojů, tak i do novějších, které mají kluzáky ve výsuvu řešené obdobným způsobem jako stroje JCB 3CX nebo 4CX.

 

Gumové stopy (podpory)

Dost často se stává, že se svým strojem pracujete na povrchu, který buď nemůžete, nebo nechcete poškodit. V takovém případě potřebujete kovovou stopu, která stabilizuje bagr, něčím podložit. Právě pro tyto účely jsou určeny gumové stopy. Na celý stroj jdou celkem čtyři. Upozorňujeme, že není vhodné používat gumové podpory na kamenitém a sklanatém terénu. Nejsou pro to uzpůsobeny a rapidně se zkracuje jejich životnost.

Gumová stopa CAT JCB Volvo