cover

Skla na stavební stroje CAT

Není tomu tak dávno, co se výrobcům nechtělo výmýšlet žádné složitosti a tak většina skel na všech strojích byla rovná a netvrzená. Znamená to, že pokud jste s bagram někde sklouzli a nějaká větev Vám rozbila okno, tak nebyl problém nové okno vyříznout a zalepit. Tento proces ovšem tak jako tak nedoporučujeme, protože střepy z nekaleného skla jsou velké, ostré a nebezpečné. Nicméně otázka bezpečí se občas dává až na druhou kolej, kdy na té první je cena a rychlost vyřešení opravy. Kvůli tomuto a také kvůli tomu, aby si vlastníci strojů neřezali skla na koleně, čímž originální dodavatelé přicházeli o nemalé finanční zisky, se začala vyrábět různě prohnutá skla. Předchází se tím tomu, aby se do výplní dávala nebezpečná skla.

Právě díky tomu jsme dlouhou dobu hledali dodavatele právě na certifikovaná, bezpečnostní skla a to jak prohnutá, tak rovná. A takového dodvatele se nám podařilo najít.

 

Čelní skla na rypadlo-nakladače, rypadla a nakladače Caterpillar

Největší sklo na celém bagru bývá právě to čelní. Tím, že je to největší skleněná plocha na celém bagru, tak jsou na ni kladené nejvyšší nároky. Čelní sklo musí přežít nějakou tu větev i nějaký ten kámen a to ať už se bavíme o rovných sklech, jako na strojích 428C a podobných, tak na nových strojích jako 434E, 444E, 432E a dalších, kde jsou skla prohnutá. Zpravidla se to řeší tím, že sklo je slepené ze dvou tenších skel a výplň mezi nimi tvoří speciální fólie, která v příadě prasknutí brání střepům ve vysypání. Pokud tedy měníte čelní sklo, ověřte si, že to, které tam dáváte je opravdu bezpečnostní. Může Vás to ochránit, v tom lepším případě, před úrazem.

 

Zadní skla, skla dvěří, boční skla a okna pro CAT

Mezi další skla pak patří skla dveří, boční skla, nebo zadní výklopná skla. Na tyto výplně nejsou kladeny takové nároky jako na čelní skla. Stále by skla měla být bezpečnostní, tzn. tvrzená, protože v případě poškození se sklo roztříští na drobné střípky, které nejsou tak nebezpečné jak velké ostré kusy. Vřele tedy doporučujeme používat bezpečnostní skla a to jak do dveří, bočních částí kabiny tak i jako výklopná zadní okna. Sice vycházejí finančně o něco nákladněji, nicméně v samotném důsledku vám mohou ušetřit mnoho starostí.

 Skla kabiny CAT 315 322 330Sklo dveříí Caterpillar