cover

Do našeho sortimentu náhradních dílů, které dodáváme na zemní stroje Caterpillar se řadí také rámy a spolu s nimi i čepy a pouzdra (ložiska). Dlouhou dobu jsme hledali dodavatele, který splní požadavky našich klientů jak na kvalitu rámů, jako je kozlík nebo saně, tak na cenu, kterou jsou naši klienti ochotni za nový díl dát. Nakonec jsme dodavatele pro tyto díly našli a už řadu let dodáváme kvalitní kozly a saně spolu s kompletním přečepováním a přepouzdřením.

 

Kozlíky, sáně, rámy na Caterpillar

Při poptávce kozlíků na traktrobagry Caterpillar je třeba dát si pozor na průměr spodních čepů, na kterých je uchyceno podkopové rameno. U některých traktorbagrů (432E, 428D, 434E,...) se můžou vyskytovat kozly s průměrem čepů buďto 55mm a nebo 60mm. Občas se stává, že se nedá správný díl dohledat ani podle VIN čísla stroje. Někdy tedy nezbývá, než průměr čepů změřit ručně. Samotné rámy na stroje pak odebíráme od Italského dodavatele, který dlouhodobě dodával rámy samotnému originálnímu výrobci.

sáně a kozly na Caterpillar

 

 

Čepy a pouzdra (ložiska)

V tom lepším případě, když je rám ještě nepoškozený, tak stačí vyměnit čepy a pouzdra (ložiska) uložení rámů. Skladem máme všechny možné druhy čepů, které se používají na stroje CAT. Například svislé čepy, čepy uložení ramene, opravné sady na otoče i podkop a mnoho dalších. Životnost těchto dílů se odvíjí hlavně od toho, v jak náročném terénu stroj pracuje a jak pravidelně se čepy a pouzdra mažou. Naše nabídka čepů a pouzder pak pokrývá většinu běžných modelů ať už traktorbagrů, nebo rypadel značek Caterpillar.

 Svislý čep Caterpillarukozel s cepy a pouzdry na CAT

 

428B
438B
428C
438C
428D
432D
438D
442D
428E
432E
422E
442E
434E
444E