cover

Podkopové lžíce patří k nezbytnému vybavení každého bagristy. Na stroje Caterpillar proto nabízíme široký sortiment podkopových lžic. Naše hlavní zaměření v oblasti podkopových lžic je na traktorbagry. Tím, že uchycení všech traktorbagrů od Caterpillaru je v podstatě totožné, jediný rozdíl je pak v rozteči čepů, tak máme možnost dodat lžíce na různé řady těchto strojů. Od starších modelů CAT 428B, přes 428C, 428E, 432E, až po 444E a novější.

Lžíce s roztečí 345mm X 370mm

Pří výběru nové podkopové lžíce na Váš stroj je třeba si dát pozor na rozteč čepů, kterou má Vámi používáná lžíce. Na rypadlonakladače CAT se totiž standardně dodávájí lžíce s roztečí čepů 345mm a lžíce s roztečí čepů 370mm. Snadno se může stát, že máte na skladě různé rozteče čepů a v podstatě si toho nemusíte ani všimnout. Tedy až do chvíle, kdy si řeknete: „Už těch lžící mám docela dost. Chtělo by to rychloupínač.“. V tuto chvíli totiž můžete narazit na to, že do rychloupínače neupnete některé své lžíce a tak Vám nezbyde, než koupit nové lžíce, a nebo předělat uchycení na těch, které nesedí.

Podkopová lopata CAT 345 370

 

Rychloupínače (rychloupínáky) na CAT

V případě, že už máte lžic hodně, tak jsme samozřejmě schopní dodat rychloupínače na traktorbagry CAT a to jak s roztečí čepů 345mm, tak 370mm. Jde o standardní mechanické rychloupínače, které jsou připravené k upnutí a používání. Konstrukce rychloupínačů je svařována. Znamená to, že se hodí na veškeré běžné zemní práce a pro upnutí všech velikostí lžic. Úplně nedoporučujeme používat svařované rychloupínače na práci s hydraulickým kladivem. Podstatně se zkracuje jejich životnost. Na tento druh zátěže jsou vhodnější rychloupínáky odlité, popřípadě nepoužívat rychloupínač vůbec a kladivo pověsit rovnou na rameno.

 Rychloupínák CAT 345

Zuby a břity Caterpillar 428C, 434E, M315, 325

Do našeho sortimentu patří také zuby na podkopové lžíce a břity na přední lžíce. Umíme dodat jak hlavní břity na přední lžíci, který obsahuje díry na uchycení zubů, tak i přídavný břit, který se montuje místo zubů. V případě, že máte na stroji klapačku (žraloka), tak Vám můžeme dodat i vnitřní břity.

Zuby pak umíme dodat jak na traktorbagry, tak na rypadla. U traktorbagrů CAT dodáváme zuby do přední lžíce (6Y6335), které jsou zajištěny dvěma šrouby a matkami, tak i zuby do podkopových lžíc, na které dodáváme korunky (1U3202), spolu se zajišťovacím čepem a okroužkem. Na rypadla pak dodáváme větší korunky a v případě zájmu i adaptéry pro zuby řady 1U3*** (1U3302, 1U3352,...). Zuby se šikmým zajištěním standardně nedodáváme.

Podkopové lžíce na rypadlonakladače CAT

My jsme samozřejmě schopni dodat podkopové lžíce jak s roztečí 345mm, tak s roztečí 370mm. Lžíce prodáváme jako komplet lžíci, která je osazená zuby 332/C4388, 332/C4389 a 332/C4390. Viz obrázky níže. Součástí lžíce jsou také pouzdra na uchycení. Pokud budete mít zájem, můžeme vám prodat i čepy. Standardně dodáváme tyto velikosti lžic:

 

pravý zub JCB 3CX 4CXstředový zub JCB 3CX 4CXLevý zub JCB 3CX 4CX