cover

Už je to dávno co se elektřina z akumulátoru používala pouze na osvětlení, klaksón a tachometr. V dnešní době se už většina strojů bez impulzu z řídící jednotky ani nerozjede, či dokonce ani nenastartuje. Mechanicky ovládáne vstřikovací čerpadlo se tak už dnes pomalu stává symbolem nezničitelného systému dávkování paliva a na místo něj nastupují elektronicky řízené vstřikování. Řazení rychlostí za pomocí páčky pod volantem a přepínaní hydraulických okruhů pomocí tlačítka na přístrojové desce. Je to pokrok, který na jednu stranu usnadňuje práci a ovládání stroje, na druhou stranu jde zase o něco, co když nefunguje, tak dělá více starostí, než užitku.

 

Čidla a spínače pro Caterpillar

Když se člověku začínají na přístrojové desce rozsvěcet červené nebo oranžové kontrolky, tak to zpravidla může znamenat velký a nebo malý problém. Ten menší problém je právě to, že někde selhalo nějaké elektrické čidlo, nebo spínač. Čidla a spínače jako takové nejsou moc velké finanční položky, pokud tedy špatné čidlo nezamaskuje nějaký větší problém, který se včas nevyřeší. Třeba mazání motoru. V naší nabídce tedy naleznete všemožná čidla a spínače mazání, čidla teploty vody, koncové spínače a další. Opět se nabídka týká široké palety strojů Caterpillar. Například 428C, 428D, 432E, 434E, 444E a další.

 

Cívky, ventily, relátka a přepínače na 428, 432, 320, 960 a další stroje CAT

Převodovka ovládáná „fofr klackem“ se už dnes téměř nevidí. Většina dnešních převodovek jsou ovládádná pomocí cívek, keré ovládají hydraulické ventily, díky kterým dojde k přeřazení rychlosti stroje. Dokonce už i některé hydraulické okruhy jsou dnes ovládany pomocí elektromagnetických ventilů. Ve chvíli, kdy se cívka z různých důvodů poškodí, se může stát, že Vám najednou nejde zařadit, nebo se nesepne okruh na Vašem stroji. Proto jsou v našem sortimentu všmožné cívky, elektromagneticke vnetily, nebo i přepínače samotné a to jak přepínače pojezdu, přepínače světel, nebo jakékoliv jiné.

 Elektromagnetický ventil CAT

Ostatní elektro komponenty na stavební stroje

Mezi další díly související s elektrickým vybavením strojů patří:

  • Světla (přední světlomety, zadní světla, pracovní světla,...)
  • Spínače a spínací skříňky
  • Počítadla motohodin, tachometry, palivoměry, teploměry...
  • Přepínače pojezdu a přepínače světel
  • Baterie, startéry a alternátory
Přední světlo CaterpillarStartér Caterpillar