cover

Díly podvozků rypadlo-nakladačů Caterpillar

Ať už jde o lehčí stroje jako CAT 428B, nebo těžké stroje s oběmi otočnými nápravami jako CAT 444E, tak se žádný ze strojů nevyhne opotřebení dílů náprav. Opět se ničení těchto dílů dá předcházet dostatečným mazáním, například svislých čepů, středových čepů, kardanů a dalších dílů, které to umožňují, nicméně něteré díly jsou zkrátka určeny k tomu, aby se opotřebovávaly a jednou je třeba je zkrátka vyměnit. Mezi takové díly patří například brzdy, rolny, ozubená kola, některá ložiska a další.

Differenciál Caterpillar

 

 

Mokré brzdy pro rypadlo-nakladače, dempry a čelní nakladače CAT

Obrouvskou výhodou je, že brzdové lamely a brzdové plechy bývají na většině traktorbagrů shodné. Shodné jsou rovněž i gumičky a těsniva na tyto stroje. Vše se tedy dá prodávat jako sada brzd, která sedí jak do strojů 434E, 432E, 428D tak i dalších. Samozřejmě se dají díly ze sady brzd prodávát i jednotlivě. To ale nedoporučujeme, protože požívání starých brzdových plechů, brzdových lamel, nebo těsniv spolu s novými může přidělat více starostí než užitku.


Kromě rypadlo-nakladačů máme dostupné i brzdové destičky a brzdové kotouče na dempry Caterpillar. Stejně tak jsme schopni sehnat brzdy i na čelní nakladače značky Caterpillar (938, 950,966, 980).

Sada brzd Caterpillar

 

Náprava

Do náprav těchto strojů pak nabízíme široký sortiment všeho, díky čemu Váš bagr stojí, respektive jezdí. Počínaje tyčí řízení, ložisek, svislých čepů, těhlic, až po kardany, kardanové kříže, poloosy, gufera atd. Spoustu z těchto dílů nesou označení OEM, což znamená, že díl je vyráběný dodavetelem pro originál, ale nenese jeho značku. Kvalita takových dílů je pak stejná jako dílů nesoucích originální značku CAT.


Tyč řízení CaterpillarKardany a kardanky s kříži na CaterpillarUnašeč kardanu CAT