cover
Hydraulické pumpy nepatří mezi náhradní díly, které se na stavebních strojích mění až tak často, přesto jsou nedílnou součástí všech bagrů a nakladačů CAT, JCB, Volvo a mnoho dalších. Jde zpravidla o robustní díly, které jsou konstruovány k vysokým zátěžím a téměř k nepřetržitému provozu.

Hydraulické pumpy se dělí podle způsobu jakým fungují. Stavební stroje využívají převážně zubová čerpadla, nebo pístové hydrogenerátory. Dost časo se také stavá, že stroj obsahuje více než jednu "čerpací jednotku". Například čerpadlo na obrázku se skládá ze tří sekcí. Každá z těchto sekcí obsahuje samostatné ústrojí, které pumpuje hydraulický olej. Jediné co mají tyto sekce společné je přívod hydraulického oleje a hnací hřídel. Výstupy jsou samostatné.

Konkrténě tato pumpa je na stroj Caterpillar (CAT) 302,5 a jde o kompletně nový díl. Všechny tyto komponenty jsou testovány externí firmou, která ještě před samotným prodejem otestuje čerpadlo a zjistí, jestli má garantovaný průtok a tlak. Následně jde pak náhradní díl na prodej.

Je třeba zmínit, že pokud budete měnit hydraulické čepradlo na vašem stroji, tak se může stát, že nově vyrobené čerpadlo nemusí mít nutně stejné průměry šroubení jako vaše staré. Je tedy dobré počítat s tím, že bude potřeba dokoupit přechodky.

Podobná zubová čerpadla jsou běžně používaná na strojích jako JCB 3CX, 4CX, Caterpillar 428, 432, 434, řad B, C, E. Volvo BL71 a jeho řady rovněž používají zubová čerpadla.Pístové hydrogenerátory se pak používají u větších strojů, kde je potřeba zajistit větší tlak. Jako jsou například velká rypadla značek Caterpillar, Volvo a JCB.

Pokud tedy budete řešit hydraulickou pumpu, nebo díly spojené s hydraulickým okruhem, tak nás kontaktujte. Z těchto oblastí dovedeme sehnat dost dílů. Kontaktovat nás můžete buď telefonicky, nebo pomocí poptávkového formuláře ve spodní části stránky.

Zpět na archiv aktualit